Використання перліту для утеплення

Проблема збереження тепла в промисловому і приватному будівництві стала причиною пошуку дешевих і в той же час високоякісних теплоізоляційних матеріалів. Це напрям почав інтенсивно розвиватися на початку 70-х років, і на сьогоднішній день існує безліч матеріалів, як натуральних, так і синтетичних, застосування яких дає значну економію теплоенергії.

Найважливішою метою теплоізоляції будівельних конструкцій є скорочення витрати енергії на опалювання будівлі. За офіційними даними, в Україні на опалення будівель щорічно витрачається близько 20% від загальної витрати енергоресурсів, тоді як у країнах Європи цей показник в 1,5-2 рази нижче за рахунок застосування більш ефективної теплоізоляції. Значне зниження витрати енергії на опалення можливе лише при комплексному підході до вирішення цієї проблеми. У цій статті мова піде про види теплоізоляційних матеріалів, виготовлених на основі спученого перліту, які знаходять широке застосування в промисловому і приватному будівництві.

Перліт це найменуванням класу природних силікатних порід, що мають вулканічне походження. Його особливість полягає в тому, що при швидкому нагріванні (термоударі) при температурі 900-1100o C його гранули лопаються yf зразок попкорну і збільшуються в обсязі до 20 раз, так як зв'язана вода, яка перебуває у перліті, при випаровуванні створює незліченні дрібні бульбашки в розм'якшених осклянілих частинках. Саме ці бульбашки забезпечують таку малу вагу і інші виняткові фізичні властивості спученого перліту. У результаті виходять пористі стерильні гранули білого кольору розміром 1-10 мм., Мають насипну щільність 75-150 кг/м3. Спучений перліт - натуральний, дуже легкий, екологічно чистий матеріал з відмінними теплопровідними якостями (0.046-0.08 Вт / мК при 25o C), який використовується в багатьох галузях промисловості: будівництві, металургії, сільському господарстві та інших областях в температурному діапазоні від -200 до +900o C.

Спучений перліт також володіє високими звукоізоляційними властивостями, вогнестійкий, хімічно-інертний, не піддається впливу мікроорганізмів, комах і гризунів. Застосування теплоізоляційних матеріалів на основі спученого перліту в будівництві дозволяє знизити масу конструкцій, зменшити потребу в інших будівельних матеріалах (бетон, цегла, деревина та ін), скоротити витрату палива на опалення будівель, зменшити втрати тепла в промислових агрегатах. Також перлітова теплоізоляція є дуже ефективним способом зменшення СО2 в атмосфері і, так званого, парникового ефекту, що доведено дослідженнями.

Фахівці виділяють наступні пріоритетні напрямки застосування спученого перліту в якості теплоізоляційного матеріалу:

  • Засипна перлітова ізоляція (перлітовий пісок);
  • Сухі будівельні суміші;
  • Теплоізоляційні плити;
  • Перлітова теплоізоляція покрівлі;

Засипна перлітова ізоляція

При проектуванні будівлі головна увага приділяється здешевленню конструкцій у поєднанні із застосуванням легких і якісних будівельних матеріалів. Одним з рішень полегшення конструкцій з одночасним поліпшенням теплопровідних характеристик є застосування засипної перлітової ізоляції. У цьому випадку можливе зниження тепловтрат на 50 % і більше, залежно від способу застосування. Перлітова засипка може застосовуватися в прошарках між внутрішньою і зовнішньою стіновою кладкою, між стіновою кладкою і внутрішньою обробкою, а також у всіх порожнинах стінової кладки.

Область застосування спученого перлітового піску досить обширна:

  • в якості теплоізоляційних засипок в широкому температурному діапазоні від мінус 200o C до плюс 900o С;
  • при виготовленні широкого спектру теплоізоляційних та акустичних матеріалів;
  • при утепленні індивідуальних котеджів і садових будиночків;
  • як заповнювач теплоізоляційних і жаростійких бетонів;
  • як заповнювач в штукатурних розчинах, у тому числі при виготовленні вогнестійких розчинів і обмазок.

Для ізоляції стін будівель використовується знепилений перлітовий пісок, насипною масою 60-100 кг/м3. Засипку порожнини між несучою і облицювальною кладкою ведуть пошарово після укладання 3-4 рядів цегли. Засипаний шар щоб уникнути усадки в процесі експлуатації ущільнюють постукуванням приблизно на 10%. На робочих розривах ізоляції розміщують гідроізоляційні прокладки. При необхідності ізоляційний шар може бути виконаний будь-якої необхідної товщини. Володіючи високими теплозахисними властивостями, спучений перліт не старіє і не руйнується шкідниками тваринного і рослинного походження. При цьому товщина засипки всього лише в 3 см дозволяє замінити 15 см цегли по теплопровідним характеристикам. Тут важливим фактором є властивість перліту заповнювати всі порожнини і порожнечі кладки, що невластиво іншим ізоляційним матеріалам.

Сухі будівельні суміші

В Україні незаслужено мало застосовується спучений перліт в сухих будівельних сумішах, хоча вітчизняні розробки дозволяють використовувати його в широкому діапазоні будівництва із збереженням всіх споживчих властивостей, притаманних зарубіжним аналогам. Змішані в сухому стані з гіпсом або цементом перлітові склади розчиняються водою безпосередньо на будівельному майданчику і укладаються. Ними заповнюються порожнини в стінах, блоках, цеглі, проводиться затирання швів і щілин.

Діапазон застосування спученого перліту в сухих будівельних сумішах обширний: шпатлювальні і склеювальні склади, самовирівнюючі суміші для підлог, суміші для ремонтних робіт та затирання швів і т.д. Такі склади в середньому мають такі характеристики: середня щільність - 650 кг/м3; міцність на розрив - більше 1,7 Н/м2; міцність на стиск - більше 5 Н/м2; теплопровідність - близько 0,2 Вт/(МЧК). По виду зв'язуючих, перлітні склади діляться на гіпсо- перлітні, цементно- перлітні і вапняно - перлітні .

Теплоізоляційні плити на основі спученого перліту

Найбільша кількість спученого перліту в світовій практиці використовується в формуваннях теплоізоляційних виробах (близько 60 %). Як зв'язуючі використовують різні продукти: цемент, гіпс, бітум, рідке скло. Також використовується вапно, глина, смоли та інші полімери. Враховуючи властиву перліту гігроскопічність, теплоізоляційні плити краще застосовувати для внутрішньої ізоляції, але існують методики, що дозволяють використовувати їх також в якості зовнішньої ізоляції.

 Область застосування таких виробів включає:

  • для вогнезахисту , тепло- і звукоізоляції будівельних конструкцій, поверхонь трубопроводів та обладнання при температурах від -80 до +600o C ;
  • в якості екологічно-чистого теплоізоляційного матеріалу для вибухо- і пожежонебезпечних виробництв;
  • на дачних і садових ділянках для утеплення житлових приміщень, гаражів, лазень і госп. приміщень.

Теплоізоляційні плити на основі спученого перліту дуже зручні в експлуатації, можуть випускатися будь-якого розміру і товщини, а їх рівна поверхня дозволяє використовувати декоративне покриття без додаткової обробки. Фізико-механічні показники представлені нижче:

  • Щільність 100-600 кг / куб.м .
  • Теплопровідність 0,06-0,118 Вт / м К
  • Міцність при стисненні 0,3 - 0,55 Мпа
  • Вологість 2-4%
  • Гідрофобність 5-10%

Головні переваги застосування перлітових плит полягають в малій вазі і підвищеними тепло- і звукоізоляційними характеристиками. Також необхідно відзначити, що утеплені цими виробами стіни і перекриття не обживаються гризунами, тарганами, не схильні до гниття, не вражаються грибками і цвіллю.

Перлітова теплоізоляція покрівлі

Також затребуваним матеріалом, використовуваним при виконанні теплоізоляції є бітумоперліт, який застосовується для теплоізоляції дахів і перекриттів. Частинки перліту, попередньо в заводських умовах оброблені бітумом, при додаванні в нього розчинника стають клейкими. Це дозволяє безпосередньо при проведенні робіт створювати надзвичайно міцні ізоляційні шари будь-якої форми. Така ізоляція добре комбінується з бітумними покривними шарами і ізоляційними плитами, не вимагає нагріву перед укладанням. У світовій практиці широко використовуються перлітові засипки в конструкціях теплих похилих дахів. Спочатку на крокви укладаються дифузійно-проникні нижні покриваючі плити (наприклад, гіпсокартонні плити). Перліт насипається в порожнину між обшивкою і латами і ущільнюється на 10 %.

Для приготування бітумоперлітної суміші використовуються пісок перлітовий спучений марок 150, 200 ГОСТ 10832-91 і бітум будівельний ГОСТ 6617-76. Приготовлена суміш має такі характеристики:

  • Насипна щільність, кг/м3 - 180
  • Щільність в ущільненому стані , кг/м3 - 250
  • Теплопровідність , Вт / мo С - 0,067
  • Опір високій температурі, oС - 500
  • Міцність при стисненні Н/мм2 - 0,35

Ще одним матеріалом, застосовуваним при ізоляції покрівлі служить перлітобетон. Перлітобетонна теплоізоляція має прекрасну вітро- і вогнестійкість в порівнянні з іншими ізоляційними матеріалами а також високий термічний опір. За своїми характеристиками перлітобетонна ізоляція не поступається бітумоперлітній, і їх використання залежить від особливостей будівельних конструкцій.

Теплоізоляційні матеріали є, в основному, місцевими будівельними матеріалами. Їх невигідно перевозити на далекі відстані, тому що внаслідок їх малої середньої щільності не використовується повністю вантажопідйомність транспортних засобів. Таким чином, у теплоізоляційних виробів, виготовлених на основі спученого перліту, з'являється додаткова конкурентна перевага, адже повний їх спектр виробляється в Україні, що дозволяє заощадити на транспортуванні і митному ооформленні в порівнянні з імпортними аналогами.

Спучений перліт, який знайшов широке застосування як в Україні, так і за кордоном, продовжує залишатися найбільш перспективним екологічно-чистим натуральним матеріалом. Вітчизняний рівень технологій застосування, теоретичні знання дозволяють зробити висновки, що спучений перліт і теплоізоляційні матеріали з нього будуть затребувані у все більших обсягах.

 

 

 

Консультації та замовлення

тел:+380 (96) 222 04 45; тел:+380 (67) 675 52 79; e-mail: info@perlit-standart.in.ua

5 причин замовити перліт у нас

1. Тільки оригінальна та якісна продукція

Купуючи перліт у нас Ви можете бути впевнені в її якості на 100%. Ми відправляємо Вам продукцію безпосередньо від виробника.

2. Сервіс та індивідуальний підхід

Ми надамо Вам професійну безкоштовну консультацію, повну інформація про продукцію. Гарантуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта.

3. Ціна

Наші безпосередні, партнерські відносини з компаніями виробниками дозволяють запропонувати Вам найнижчу ціну на перліт.

4. Досвід

Ми давно працюємо на ринку, за цей час отримали неабиякий досвід, тому, можемо запропонувати Вам оптимальне рішення для кожного окремого випадку, незалежно від його складності.

5. Оперативність

Прагнучи задовольнити бажання наших клієнтів, і зберегти наше ділове ім'я Ми оперативно і швидко вирішуємо всі питання, та поставляємо продукцію в максимально короткі терміни.